Hoşgeldiniz  

TÜRK DÜNYASI MÜZİK TOPLULUĞU KONSERİ BEĞENİ TOPLADI

admin | 14 Mart 2019 | beypazarı A- A+

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Türk Dünyası Müzik Topluluğu tarafından İstiklal Marşımızın kabulünün 98. Yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Beypazarı Belediyesi Kültür Müdürlüğünce düzenlenen konser Beypazarı’nda büyük beğeni topladı.

Dünyada Türkçe konuşulan bütün bölgelerin geleneksel müziklerini yurtiçi ve uluslararası platformlarda tanıtmayı amaçlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Ankara Türk Dünyası Müzik Topluluğu, Beypazarılılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Konserde, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan, Uygur, Azerbaycan, Kırım, Gagauzya, Kerkük, gibi Türk dünyası ülkelerden eserler seslendirildi.

Mustafa Cankara Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğe Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Beypazarı Kaymakamı Can Aksoy, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Konser sonunda Beypazarı Kaymakamı Can Aksoy tarafından, Türk Dünyası Müzik Topluluğu Yönetmeni Abdullah Alper Kurbani’ye çiçek takdim edildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2018 Beypazarı'nın Sesi Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır . İzinsiz Kopyalanamaz.