Hoşgeldiniz  

SOKAK RÖPORTAJLARI; “Hizmetten Yanayım”

admin | 20 Mart 2019 | beypazarı A- A+

31 Mart 2019 yerel seçimlere sayılı günler kala sahadayız.

48. yılımızın kutlamalarını yaparken, Beypazarı’nın ilk ve tek yerel gazetesi olmanın gururunu vatandaşımızla yaşıyoruz.

Bir tarafta Cumhur İttifakı (Ak Parti + Milliyetçi Hareket Partisi), bir tarafta Millet İttifakı (İyi Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, Halkların Demokrat Partisi) olarak seçim yarışına giren partiler seçimlere sayılı günler kala çalışmalarını sürdürüyor.

Başağaç Mahallesi sakinlerinden olan Ahmet Veli KAVAK ile sahada karşılaşıp 31 Mart 2019 yerel seçimleri ile ilgili ropörtaj yaptık.

Kendisine yönelttiğimiz sorulara  Ahmet Veli KAVAK’ın verdiği cevapları toparladık;

– Gelen hizmetler, Mevcut Belediye Başkanı, Siyasi görüşünüz, Bir Belediye Başkanında olması gerekenler v.b sorular sorduk İşte aldığımız cevaplar;

1999- 2004 – 2009- 2014 yıllarında Beypazarı’nda yerel seçimlerde siyasi partilere aday olmuş dört ayrı başkan adayına oy kullandım. Ben sağ görüşlü milliyetçi bir insanım. Beypazarı’lıyım ve Beypazarı’lı olmaktan gurur duyuyorum. “Beypazarı” adına kim taş üstüne taş koymuş ise Allah’ım bin kere razı olsun. Gelelim 31 Mart seçimlerine. 2011 yılında Cengiz ÖZALP’ın Ak Parti’ye geçerek açtığı bir hizmet yolu vardı. Başkanlığı döneminin son 3 yılında hem belediyenin bütün borçları kapandı, hemde Beypazarı’na hizmet seferberliği başladı. Bunu kimse inkar edemez. 2014 yılında bu açılan yolu taçlandıran mevcut belediye başkanı Tuncer KAPLAN oldu. Tuncer Başkanın gittiği yerlerdeki söylemlerini dinliyoruz. Gelen yatırımları duyuyoruz görüyoruz. 700 milyonluk yatırım gelmiş, şimdiye kadar Beypazarı tarihinde gelmeyen yatırımlar. En güzeli de Doğalgaz. Ben evimde kullanıyorum. Ben partiyi övmek için değil Tuncer Başkanıda övmek için, “Beypazarı” nın diğer ilçelerden hiçbir eksiği yok. Beypazarı’na hizmet edebilecek birisinin başkan olmasını isterim.

Diğer yerel seçimlerde aday olan başkanların birbirleri ile kol kola münakaşa etmeden sukunet içerisinde geçtiğini çok iyi hatırlıyorum. Ama bu seçim gerçekten çok başka, seçim havası yok, İyi parti adayının ortalığı germeye çalışması, bundan nemalanıp oy çalmaya çalışması, facebook adresinden “ beş senede ne yaptınız” lafları gerçekten çok komik.

Akıla bu aday Beypazarı’nda yaşamıyor mu? Sorusunu ister istemez beliriyor.

Kafasını kaldırıp Beypazarı’na bakması yeterli. Kendi dediğine kendi bile inanmıyor olmalı. Arkasına iki yüz üç yüz adamı alıp gövde gösterisi yapmakla hizmet verilmiyor ne yazık ki.

Seçimden sonra ki kazanırsa, böyle bir olasılık yok. Karşılıklı oturup bol bol çay içersiniz. Bizim halkımız zaten hizmeti değil karşılıklı oturup çay içmeyi sever.

Ben Partili olmaktan değil hizmetten yanayım.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2018 Beypazarı'nın Sesi Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır . İzinsiz Kopyalanamaz.