Hoşgeldiniz  

ENGELSİZ ATÖLYE ÖĞRENCİLERİNDEN “HOŞGELDİN BAHAR SERGİSİ”

admin | 19 Mart 2019 | beypazarı A- A+

Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye öğrencileri ve ilçedeki diğer engelli özel eğitim okulları öğrencilerinin, el emeği ile hazırladıkları el sanatları ürünlerinin yer aldığı “Hoşgeldin Bahar” temalı sergi açıldı.

Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye’sinde, Beypazarı Halk Eğitim Merkezi ve Gençlik Merkezi işbirliği ile ahşap boyama, deriden aksesuar yapımı, süs eşyası yapımı, keçe yapımı, kolye, boncuk, tel kırma gibi farklı dallarda eğitim alan engeli öğrenciler el emeği ürünlerinden oluşturdukları “Hoşgeldin Bahar Sergisi” açılışı yapıldı.

İlçedeki engellileri, toplumsal yaşama katmak ve üretken hale getirmek amacıyla meslek edindirmek üzere kurulan ‘‘Beypazarı Belediyesi Engelsiz Atölye’’de eğitim alan engelliler edindikleri becerilerini düzenledikleri etkinlikle sergilediler.

Sergi açılışı öncesinde Halkevi Toplantı Salonunda Engelsiz Atölye öğrencilerinin şiir, müzik, fıkra dinletileri ile Eti Soda A.Ş Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Halk Oyunları Ekiplerinin gösterileri göz doldurdu.

Halkevi’nde gerçekleşen etkinliğe Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, kurum amirleri, engelli aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Sergi açılışında konuşan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan “Engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Engelsiz Atölyemizde amacımız bu değerli ve özel çocuklarımızı topluma entegre ederek sosyalleşmelerini sağlamak yeteneklerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olabilmektir. Bu öğrencilerimize fırsat verildiğinde neler yapabileceklerini hep birlikte gördük. Kardeşlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2018 Beypazarı'nın Sesi Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır . İzinsiz Kopyalanamaz.