ENGELSİZ ATÖLYE AÇILDI

Beypazarı Belediyesi’nin engelliler için çeşitli kurslar düzenleyeceği engelsiz atölye açıldı

BBB_8952 (Custom)Beypazarı Doğan Gürbüztürk Parkı’nda açılışı yapılan Engelsiz Atölye’de engelliler hem el becerisi kazanacak hem de ürettikleri ürünlerden gelir elde edecekler. Doğan Gürbüztürk Parkı’ndaki eski barakanın yıkılarak yerine Tarihi Beypazarı evlerinin mimarisi dikkate alınarak inşa edildi. Atölye önünde bulunan eski park ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı katkılarıyla engelliler için oyun parkı haline getirildi. Atölye Beypazarı Halk Eğitim Merkezi ve Dolmuş durakları yanında bulunuyor.

Engelsiz Atölye’nin açılış programına Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp, Beypazarı Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Sakarya, Belediye Meclis Üyesi Vildan Çalışkan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Temür, Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Timur Gültekin, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal İşler Başkanı Doğan Çağatay, Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural, Ak Parti İlçe Başkanı Avni Erdoğan, CHP İlçe Başkanı Uysal , Kırbaşı Belediye Başkanı Mustafa Atak, Çayırhan Belediye Başkanı Ömer Bayrak, Karaşar Belediye Başkanı Ali Özdamar, Ümit Kaplan İş Okulu İdareci ve Öğrencileri ve çok sayıda davetli katıldı.
Beypazarı’nda engelliler yararına birçok projede olduğu gibi Engelsiz Atölye’de de büyük emeği olan Beypazarı Belediye Başkanı M. Cengiz Özalp’in eşi Hamide Özalp açılışta yaptığı konuşmada “Engelliler Haftası dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bizde bu etkinlikler kapsamında buradaki atıl binayı yeniden inşa edip Engelsiz Atölye olarak hizmete açtık. Bu atölyede ahşap boyama, kilim dokuma, galoş imalatı gibi çalışmaları çocuklarımızın beceri ve yeteneklerine göre geliştirmeyi düşünüyoruz. Daha büyük hedeflerimiz var. Tabi bu hedeflere tek başımıza ulaşamayız. En büyük destekçimiz hükümetimiz ve hayırsever vatandaşlar. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel projelerde beraber olacağız. Yüreklerimizdeki engelleri kaldıralım” dedi.
Daha sonra İlçe Kaymakamı Mustafa Kaya ve Belediye Başkanı M.Cengiz Özalp’te birer teşekkür konuşması yaptılar.Engelsiz Atölye’nin açılışını ise Hamide Özalp,İlçe Kaymakamı Mustafa Kaya’nın eşi Belgin Kaya ve Türkiye Güçsüzler ve Kimsesizler Vakfı Genel Başkanı Gülgen Dural birlikte yaptı.
Açılışta Engelsiz Atölye’nin yapımında emeği geçen Beypazarı Belediyesi Peyzaj Mimarı Zafer Poyraz’a da plaket takdim edildi.

Fotoğraf0262 (Custom) BBB_9413 (Custom) BBB_9330 (Custom) BBB_9391 (Custom) BBB_9314 (Custom)

 

 

Kısa adres:

ENGELSİZ ATÖLYE AÇILDI için 2 yorum

  1. hasan şimşek

    iyi çalışmalar el yapımı galoş üretiminiz var sanırım ve temin etmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim telefon numarası yazarsanız görüşebiliriz benim telefonum 0537 864 26 86 iyi çalışmalar

  2. Galoş ihtiyacımız var size nasıl ulasabilirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir