DEVLET HASTANESİNDEN DİYABET VE OBEZİTE SEMİNERİ

obezite-semineriBeypazarı Devlet Hastanesi başhekimliği, hastane konferans salonunda 14 Kasım Dünya Diyabet günü olması dolayısıyla Hastane salonunda bu gün “Diyabet ve Obezite” günü semineri düzenledi.
Düzenlen seminere Hastane başhekimi Dr. Kudret Çelik, Dahiliye Dr. Selahattin Bıçak, Diyabet Hemşiresi Ayşe Ünlüerler konuşmacı olarak katıldı.
Düzenlenen seminere katılan tüm katılımcıların kapıda kan şekerleri ölçümü yapılarak içleri alınırken, salonda tüm katılımcılara, diyet ürünlerden oluşan ikramlar yapıldı.
1 Yılı aşkın süredir takip edilen kayıtlı hasta sayınının bin 500 aştığını ifade eden başhekim Dr. Kudret Çelik, “bu hastalar içerisinden tedaviye en uyumlu olan ve Kan şekerleri normal sınırlarda tutulan örnek hastalara da çeşitli hediyeler verildi” dedi.
Hastane başhekimi Dr. Kudret Çelik, amaçlarının diyabet hastalarının en erken teşhisi ve bunun önemi hakkında önemli açıklamalarda bulunduklarını kaydetti.
Yapılan sunumla da, hastalara önemli konular hatırlatılırken, yapmamaları gereken durumlar ve uymaları gereken kurallar anlatılmaya çalışıldı.
Diyabet hastalarından bazıları, düzenli olarak kontrol altında tutulduğunu ve hekimlerin tavsiye ve önerisiyle yaşantısını normal olarak sürdürdüğünü aktardı.

Kısa adres:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir