Hoşgeldiniz  

BEYPAZARI’NDA ANNELERİN GURUR GÜNÜ

admin | 12 Şubat 2020 | beypazarı A- A+

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği’nin birlikte finanse ettiği, SGK tarafından yürütülen “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi” projesi kapsamında Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi tarafından açılan 0-72 Ay Çocuk Gelişimi kurslarına katılan anne ve ninelere muhteşem bir sertifika töreni gerçekleştirildi. Bahsi geçen kurslarımıza Beypazarı anneleri tarafından rekor düzeyde katılım sağlandı. Katılımcı hanımlara çocuk bakıcılığının yanı sıra; İş Sağlığı ve Güvenliği, İlk Yardım ve Hijyen eğitimleri de verilerek komple bir eğitim çalışması gerçekleştirildi. Çoğunluğu anne olmak üzere toplamda 780 bayanın yöneliş gösterdiği kurslardan ilk etapta 231 kursiyer sertifika almış, 06.02.2020 tarihinde, Beypazarı Belediyesi Mustafa Cankara Kongre ve Kültür Merkezi”nde gerçekleştirilen törende ise 406 kursiyere sertifika verildi. 140″tan fazla anne ve ninenin ise kurslardan faydalanmak yönünde müracaatları ve kayıt işlemleri devam ediyor. Bu rekor yöneliş, bakıcılıktan öte, bilinçli anne ve nine olma konusunda hassasiyet gösteren Beypazarılı hanımlar için gurur tablosudur.


Törene İlçe Kaymakamı Sn Temel AYCA, Beypazarı Belediye Başkanı Sn Tuncer KAPLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn Hürrem DURSUN,
SGK Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Dr. Mümine Nurdan Doğukan, Proje Koordinatör Yardımcısı Sosyal Güvenlik Uzmanı Sn Cenkhan ALTINTAŞ kursiyerler ve aileleri katıldı.
Beypazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü İdris GÖBÜTOĞLU; ” Ey lügat, bir isim ver bana ki gök kubbenin altında henüz söylenmemiş övgüler dizeyim ve henüz söylenmedik şekilde diyeyim ona! Dense hiç şüphesiz o isim – anne olurdu. ” sözleriyle başladığı açış konuşmasında annelerin hayatta her türlü övgüye layık ve toplumun temelini oluşturan unsurlar olduğunu belirtti. Ülke için yapılacak en iyi işlerden birinin bilinçli anne yetiştirmek olduğunu dile getiren Göbütoğlu, kurslara katılan anne ve ninelere bu bilinçle sertifikalarının verileceğini aktardı. Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İdris Göbütoğlu, bu rekor düzeydeki yönelişten dolayı Beypazarılı hanımları ve bu çalışmanın gerçekleşmesini sağlayan başta yönetici arkadaşlarım Hüseyin KAPLAN, Yusuf DÖNMEZ olmak üzere öğretmenlerimizi ve gizli kahramanlarımız olan memurlarımızı kutluyorum dedi.
İlçe Kaymakamı Sn Temel AYCA, iyi bir eğitim politikası olduktan sonra, insan kaynağının daha da geliştirilebileceğini ifade etti.

SGK Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Daire Başkanı Sn Mümine Nurdan DOĞUKAN ise bu çalışmaların kadınların iş gücüne katılmalarını sağladığını böylece ülke kalkınmasına önemli katkılar sağlandığını, aynı zamanda onların ekonomik olarak özgürleşmelerine, sosyal statülerinin yükselmesini ve kendilerine olan güvenlerinin artmasını sağladığını belirtti. “Geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişiminde, eğitiminde, kadınlarımızın, annelerimizin rolü çok önemlidir.” diyen DOĞUKAN, “Ancak annelerin çocuk bakımı konusunda tek sorumlu olarak görülmeleri, aynı zamanda iş gücüne katılmaları yönünde bir engel teşkil etmektedir.”diye ekledi…
Kursa katılan kursiyerlerin konuşmalarının ardından katılımcılara sertifikaları verildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

© 2018 Beypazarı'nın Sesi Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır . İzinsiz Kopyalanamaz.