Haziran 25, 2024

Beypazarı'nın Sesi

Gazetecilikte 54. Yıl

Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi Yeni Binasına Taşındı

1 min read

Beypazarı Halk Eğitim Merkezi 45 yıl sonra yeni eğitim merkezine taşındı.

1973 yılında Beypazarı’nın şuan merkezi kabul edilen Kütüphane arkasına kurulan ilçenin eğitimine büyük katkılar sağlayan ve son 5 senede, ürettikleri ile Türkiye geneline satış yapıp hem kuruma hemde üreten kursiyerlere gelir kapısı olan Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi 45 yıl sonra yeni binası, Başağaç Mahallesi Anadolu Cad. No : 2 (NKV Anadolu Lisesi üstü) adresine taşındı.

Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin KAPLAN ile yaptığımız söyleşide, 24 Derslik ve Atölye artı olarak toplantı salonunu ve Engelsiz Atölyesinin de bulunduğu 4 kat ve zemin den oluşan son sistem yapılan bir binaya kavuştuk. Yüz yıllık plan dahilinde mevcut binanın isteklere karşılık verebilecek şekilde düzenlendi. Donanımı hariç bina 7 milyon Türk Lirasına maal oldu. Bütün mevcut donanımlar dahil 10 milyon Türk Lirasına maal olan yeni binamız, Mevcut hükümetimizin desteğiyle cebimizden 1 lira bile çıkmadan yapıldı.

Hüseyin Kaplan; Beypazarı’mıza kazandırdığımız bu güzel eseri, Beypazarı Belediye Başkanımız Tuncer KAPLAN’ın girişimleri sayesinde sonuçlandırarak çok kısa bir sürede de inşaat aşamasının bitmesiyle halkımızın hizmetine sunmanın gururu yaşıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı'nın Sesi Gazetesi © 2021 | Newsphere by AF themes.