Nisan 14, 2021

Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi Yeni Binasına Taşındı

Beypazarı Halk Eğitim Merkezi 45 yıl sonra yeni eğitim merkezine taşındı.

1973 yılında Beypazarı’nın şuan merkezi kabul edilen Kütüphane arkasına kurulan ilçenin eğitimine büyük katkılar sağlayan ve son 5 senede, ürettikleri ile Türkiye geneline satış yapıp hem kuruma hemde üreten kursiyerlere gelir kapısı olan Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi 45 yıl sonra yeni binası, Başağaç Mahallesi Anadolu Cad. No : 2 (NKV Anadolu Lisesi üstü) adresine taşındı.

Beypazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüseyin KAPLAN ile yaptığımız söyleşide, 24 Derslik ve Atölye artı olarak toplantı salonunu ve Engelsiz Atölyesinin de bulunduğu 4 kat ve zemin den oluşan son sistem yapılan bir binaya kavuştuk. Yüz yıllık plan dahilinde mevcut binanın isteklere karşılık verebilecek şekilde düzenlendi. Donanımı hariç bina 7 milyon Türk Lirasına maal oldu. Bütün mevcut donanımlar dahil 10 milyon Türk Lirasına maal olan yeni binamız, Mevcut hükümetimizin desteğiyle cebimizden 1 lira bile çıkmadan yapıldı.

Hüseyin Kaplan; Beypazarı’mıza kazandırdığımız bu güzel eseri, Beypazarı Belediye Başkanımız Tuncer KAPLAN’ın girişimleri sayesinde sonuçlandırarak çok kısa bir sürede de inşaat aşamasının bitmesiyle halkımızın hizmetine sunmanın gururu yaşıyoruz.